ПРИМАРИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ ВИБОРЧОГО ОКРУГУ № 40

12-5d289cda6c2ba-На шпальтах відомого видання з’явилась публікація про наших кандидатів у нардепи.

У виборчому окрузі № 40 зареєструвалось 14 кандидатів.

ПАНІ «ТУШКА»

«Виступала за Соціалістичну партію, Партію регіонів, Опоблок, Наш край, Блок Петра Порошенко, після виборів намагалась перейти до Зеленського і ось тепер – За життя», – це так відреагували на балотування мера м. Марганець Жадько Олени Анатоліївни журналісти газети «Марганецький очевидець».

Жадько, напевно, йде за депутатською недоторканістю. Бо добігає кінця розслідування у кримінальному провадженні № 12017040330000487 від 01.07.2017 року про те, як продали, за заниженою в декілька разів вартістю, опалювальні котли, котельне обладнання та теплову мережу міста Марганця.

А це – мільйонні збитки для громади.

12-5d289d8ee47e6-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Олена Жадько

Крім афери з тепломережами, пані Жадько поцупила у громади міста пологовий будинок на 4.234,8 кв.м. Півроку він експлуатувався як магазин промтоварів без сплати у міський бюджет жодної гривні.

«Ліквідація Комунального підприємства «Житлове господарство», в якому працювало 250 чоловік, що обслуговували все місто. І спроба продати, подаровану Марганцю, таку потрібну прибиральну машину вартістю в 7 млн гривень, всього за 3 млн гривень. Розчистка річки Томаківка для створення нового пляжу, поблизу з кладовищем, куди потрачено більше 40 млн гривень», – доповнюють марганецькі журналісти.

Ось така кандидат – багаторічна партійна «тушка», що наколобродила і пре за недоторканістю.

НЕНАЖЕРЛИВИЙ КАЛИТКА

Ще один претендент на мандат нардепа – депутат Дніпропетровської обласної ради Кисіль Сергій Васильович.

Про нього кажуть «фермер з розмахом». Однієї землі лише понад 20 тис. гектарів. Та не все так просто. Будучи господарем Привільнянського хлібоприймального пункту, він ставить на коліна дрібних господарів, скуповуючи у них зерно за безцінь, примножуючи власний капітал.

Ще полюбляє депутат, член фракції Блока Петра Порошенка в обласній раді, рейдерські захвати. Прикладом слугує не така давня історія підприємства «Юм Агро» Томаківського району.

Про сумнівну репутацію фермера Кисіля йдеться і у відкритому зверненні гене-рального директора ООО СП «Нібулон» до постачальників сільгосппродукції, у якому до «чорного списку» включені недобросовісні суб’єкти підприємницької діяльності, які не пройшли або ухи лилися від перевірки по даткових органів, не сплачують податки і приховують прибутки. Серед таких є і «Синтез Трейд Агро», одним з керівників якого є Кисіль. На його совісті 4 мільйони гривень несплачених податків.

12-5d289ea5be6ee-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Сергій Кисіль

У 2010 році Кисіль рейдернув свого партнера Валерія Зануду. Директор Привільнянського ХПП Олег Єфименко, без проведення зборів акціонерів, переписав на фірму Кисіля акції тяжко хворого Зануди, і як винагороду отримав посаду директора ХПП. Однак невдовзі самого Єфименка знайшли повішеним у власному кабінеті. При тому, покійний не страждав на захворювання чи психічні розлади.

Пам’ятаєте ненажерливого героя п’єси українського класика Карпенка-Карого «Сто тисяч» – Калитка? Його згадую, бо надто красномовним є факт: з 10-ти ділянок землі, виділених у Преображенській сільраді Криничанського району учасникам АТО, половина стали власністю фермера Кисіля – за сприяння його близького друга, голови райдержадміністрації Олега Гапіча.

Перевірка прокуратури встановила, що люди, яким виділили ті 5 наділів, ніколи учасниками АТО і не були. Відкрито кримінальну справу. Триває слідство.

А матері і вдови загиблих до цього часу чекають обіцяної земельки.

ДЕПУТАТ – БОМЖ

Несподіванкою стала поява на 40 окрузі Трухіна Олександра Миколайовича – депутата від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Полтавської обласної ради. За даними дослідження руху «ЧЕСНО», депутат є прогульником, бо пропустив усі засідання комісій і половину сесій. Його навіть зарахували до когорти кандидатів на відкликання, адже за законом, якщо депутат протягом року пропустив половину засідань, його можна позбавити мандату (ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).

Так і не зрозуміло, нащо він зголосився йти до земельної комісії, якщо жодного разу на ній не був.

Трухін 1986 року народження, директор ПАТ «Полтаварибгосп», що у Глобинському районі Полтавської області. Цілком логічно, що мав би просувати себе у нардепи в тій-таки Полтавській області, та, очевидно, соромно перед полтавцями за власну депутатську бездіяльність.

Ніде правди діти, Трухін – постать примітна і запам’ятався на широких полтавських просторах крутою машиною PORSHE CAYENNE 2014 року випуску за 100 тисяч доларів. Доходів тоді депутат не задекларував ніяких, грошові активи – всього 874.576 гривень.

При цьому депутат є безхатченком, бо не декларує жодного метру житла. Зате має понад 25 гектарів землі. Обіймаючи посаду керівника ПАТ «Полтаварибгосп», сам при цьому стверджує, що обіймає неоплачувану посаду голови наглядової ради.

Мав позику – 17 мільйонів гривень, яку дивним чином погасив за один рік, не маючи доходів взагалі. А хто ж пожертвував мільйони депутату-бомжу? Сільськогосподарський виробничий кооператив «Андріївський», який очолює – хто б ви думали – його батько Микола Трухін.

12-5d28a22d624d5-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Дві реклами Олександра Трухіна: за 2015 (зверху) та 2019 роки

12-5d28a24016a73-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40

Той самий батько, який разом з відомим у Дніпрі олігархом Олексієм Мартиновим, створив у 2012 році ООО «Воднолижний клуб «Сентоза». До речі, Мартинов є також співзасновником СВК «Андріївський». А сам Трухін-молодший – зятем Мартинова.

«Лица» неодноразово писали про непрозорі схеми взаємовідносин «Сентози» з міським бюджетом, з власністю громади міста. Питань багато, та відповідей на них немає.

То ж стати народним депутатом для зятя Мартинова Трухіна – це намагання «прикрити» і збагатити сімейний бізнес. Це зрозуміло. Викликає подив інше: як депутат-порошенківець став кандидатом від партії «Слуга народу»? Чи гламурному хлопчику просто купили місце і в цій партії? Тоді треба розуміти, що, як він брехав, перебуваючи у БПП «Солідарність», – про те, що буде сумлінним депутатом і не буде прогулювати, так зараз бреше вже у «Слузі народу»?

ДЕПУТАТ З ГОТІВКОЮ

Діючий депутат ВР по мажоритарному округу № 40 Дідич Валентин Володимирович йшов за підтримки партії Петра Порошенка. Отримавши всього 27 відсотків голосів, з багато чисельними порушеннями і скандалами, депутат перебрався до столиці.

За даними платформи «Слово і діло», Дідич за 5 років не виконав і половини своїх обіцянок: всього 4 із 9.

12-5d28a31fb980d-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Валентин Дідич

Тим часом, добробут нардепа значно покращився, на відміну від робітників і селян його округу. Земельні ділянки, три житлові будинки, три гаражі, два офісні приміщення. Це лише у Криничанському районі. Ще є квартира у Дніпрі і авто TOYOTA LAND CRUISER – у дружини. У самого депутата – дві іномарки, вантажівка і автопричіплювач.

І, про всяк випадок, грошей ні Дідич, ні дружина в банках не мають. Тримають готівкою: 100 тис. доларів, 25 тис. євро і 650 тис. гривень.

А вчителі у Гуляй-полі, як і в цілому соціальні працівники в Криничанському районі, і досі в черзі за своїми земельними наділами, які пообіцяв їм тоді ще кандидат Дідич у далекому 2014 році.

Добробут Дідича за ці роки значно покращився. Дружина депутата керувала сільгосппідприємством «Карат плюс». В 2017 році вона заробила 40 мільйонів гривень. Гарно йде бізнес, коли у тебе чоловік-депутат, який лобіює власні інтереси у парламенті. На виборців йому начхати, бо більшість з них свого депутата не бачили і не чули.

ОБІЦЯНКА – ЦЯЦЯНКА

Ще одна кандидатка – проста українська жінка, як вона сама себе позиціонує у Фейсбуці, Кобзар Наталя Станіславівна. Така проста, що обманним шляхом заволоділа підприємством «Руно» в селі Затишному.

Колись воно належало Академії аграрних наук України. Пообіцяла людям виділити землю – на цій хвилі Кобзар і здобула мандат депутата райради. А потім якось так вийшло, що батько голови райради став власником новоутвореного підприємства «Руно», а селяни без нічого лишили ся у старому господарстві.

12-5d28a340d5573-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Наталя Кобзар

ДЕПУТАТ – БЕЗРОБІТНИЙ

У Прохоренко Василя Анатолійовича, теж депутата Дніпропетровської обласної ради, у 2018-му взагалі ніяких доходів не було. Жили з дружиною лише на її чиновницьку зарплату від Дніпропетровської обласної ради.

12-5d28a384532dd-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Василь Прохоренко

А у позаминулому – зарплата нинішнього кандидата за рік склала 13.418 грн. Це 1.118 грн. на місяць.

Як подружжя розраховується за комунальні по двох квартирах у власності у Дніпрі? Напевно, отримують субсидії від держави.

Свого часу, Прохоренко продав власне господарство. Отримав прибуток. Тепер подорожує світом. Отак, подорожуючи, і вирішив стати депутатом.

ПАХАР БЕЗ ЗЕМЛІ

Кужман Олег Миколайович, незважаючи на статус першого заступника голови облдержадміністрації, частенько виконує обов’язки губернатора. Кажуть, хабарів і відкатів не бере принципово. Може тому і працює так довго у центральному офісі області.

Вічний заступник. При любій владі. У соцмережах можна знайти лише одне – коли у 2011 році, під час роботи в АР Крим, з ним хотіли «розібратися» деякі авторитети з правління Януковича, так званий Саша «стоматолог» (син Яника) – підкинули грошей в службове авто. Та це була лише спроба. Факт не підтвердився.

Дотримується авторитарного стилю керівництва. Дисципліна і порядок – до маразму. Жорсткий з підлеглими. Дозволяє собі підвищити голос чи вигнати з кабінету нерадивого чиновника.

Робочий день починає о 7:00, закінчує о 21:00, а то і пізніше.

12-5d28a3f9330c2-primari_ta_realnist_viborchogo_okrugu__40
Олег Кужман

На вибори кандидат Кужман йде самостійно, без прапорів і протекції олігархів.

«Буду голосувати за зняття депутатської недоторканності і за відкликання тих, хто не виконує свої депутатські обов’язки», – каже на зустрічах з виборцями.

БІЗНЕСМЕН – ПОПУЛІСТ

Навіщо заступнику директора з комерційних питань ТОВ «БКСД» Сологубу Миколі Миколайовичу йти у парламент – не зрозуміло. З іншого боку – має право.

Але до чого тут люди з 40-го округу? Де у його програмі хоча б натяк на якусь місцеву проблему, згадування хоча б одного населеного пункту округу?

ПАН ІЗ СОТНЯМИ ГЕКТАРІВ

Хоча на офіційному сайті ЦВК кандидат Рязанцев Іван Михайлович зареєстрований як проживаючий в селі Виводово Томаківського району, житло на Дніпропетровщині він придбав у 2017 році.

І скільки землі! Партія ВО «Батьківщина» зо два десятки років заявляє, що виступає категорично проти продажу сільськогосподарської землі, і на цьому тлі її багаторазовий висуванець у народні депутати Рязанцев заволодів…

Взяти хоча б минулий рік, коли у приватній власності «батьківщинця», згідно його декларації, з’явилися 56 земельних ділянок загальною площею 255,7 гектарів, а у його дружини – 36 земельних ділянок на 109,9 гектарів. Всі – у Томаківському районі.

За один (!) рік. У приватній власності.

При цьому його заробітна плата у 2018-му, згідно декларації, була мінімально дозволеною в країні – 3.723 гривні на місяць.

То за що ж пан Рязанцев купував землю – за дохід від торгівлі наркотиками, чи від продажу гранат (не ягід)?

* * *

…Наш список кандидатів неповний. Всього їх у виборчому окрузі № 40 зареєструвалось – 14. Та ті, про яких немає, що сказати – просто метелики-одноденки, навіть не темні конячки.

Ось такі кандидати. Реальний – є!

Михайло Верховий

Джерело: Лица

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s