Новини України: Главу ПЦУ Епіфанія звели на престол: усі подробиці

screenshot22У неділю, 3 лютого, відбулася інтронізація глави Православної церкви України Епіфанія. Церемонія пройшла під час літургії у Соборі Святої Софії Київської. (Щоб подивитися відео і фото, доскрольте до кінця сторінки). Що потрібно знати про інтроназацію Епіфанія:

  • Інтронізація — це зведення на престол, офіційний початок виконання обов’язків. Владика Епіфаній вже отримав жезл від патріарха і є чинним митрополитом ПЦУ.
  • Участь брали приблизно 150 осіб: константинопольські ієрархи, гості, верховне духовенство. Також приїхали президент Петро Порошенко, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, мер Львова Андрій Садовий, народні депутати і члени Кабміну.
  • Інтронізація проходила у день 40-річчя Епіфанія. Раніше він пояснив, що цьому є причина.
  • Трон, на який зійшов Епіфаній, зроблений вручну зі світлого дуба з різьбленням і оздоблений вишневою оксамитовою оббивкою.

На захід приїхали гості з Константинополя та ієрархи з діаспори. Зокрема прибули: делегація Вселенського патріархату, делегації з УПЦ Канади, УПЦ в Америці, представники зі святої гори Афон. Почесний патріарх Православної церкви України Філарет не був на інтронізації митрополита Епіфанія. Його відсутність пояснили станом здоров’я, проте у листі він привітав предстоятеля ПЦУ зі зведенням на престол. 13

12 Президент Петро Порошенко виступив під час церемонії з потужною промовою, привітавши українців із важливою подією. Водночас він заявив, що в Україні немає державної церкви, і нещодавно зареєстрована ПЦУ відповідно до Конституції є і буде незалежною. Screenshot_2019-02-04 Главу ПЦУ Епіфанія звели на престол усі подробиці

Раніше на запитання, кого б Епіфаній хотів бачити на інтронізації, він сказав, що, хоч це точно неможливо, але прагнув би побачити свою бабусю, яка його виховувала, “ще починаючи з немовляти, яка привела до храму”, яка доглядала за ним і, напевно, мріяла побачити священнослужителем.

Також він пояснив, чому інтронізацію вирішили проводити у день його 40-річчя.

epifanij 1334

“Річ у тому, що служителі церкви не відзначають урочисто свій день народження. Тому після отримання Томосу на Фанарі було прийнято провести інтронізацію саме в цей день, щоб у подальшому святкувати не день народження, а інтронізацію”, – сказав глава ПЦУ.

Після інтронізації відбудеться перше засідання Синоду ПЦУ, який, зокрема, займеться узгодженням і затвердженням керівних органів нової церкви.

“Зараз ми увесь цей час займаємося юридичними питаннями. Для того, щоб мати статус юридичної особи, потрібно створити керівний орган. Церква взагалі не є юридичною особою, але є керівний орган — Київська митрополія, яка була остаточно зареєстрована державою”, — розповів напередодні Епіфаній.

Водночас саме напередодні інтронізації Епіфанія стало відомо, що вже 200 парафій РПЦ в Україні (раніше – УПЦ МП) прийняли рішення про перехід до єдиної Православної церкви України.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Джерело: OBOZREVATEL