Новини України: Вселенський патріархат затвердив текст Томосу і статуту Української церкви

1543499093-9915 Вселенський патріархат прийняв остаточне рішення про надання автокефалії Українській православній церкві. Проект статуту та текст Томосу були затверджені на священному Синоді в четвер, 29 листопада, в Стамбулі (Туреччина), розповів під час брифінгу президент України Петро Порошенко (щоб подивитися відео, проскрольте до кінця сторінки). “Прийнято історичне рішення про створення автокефальної Української православної церкви. Затверджено текст Томосу про надання незалежності Української церкви. Також прийнято рішення про скликання Об’єднавчого собору. Дату його проведення незабаром оголосить Вселенський патріарх Варфоломій”, – підкреслив президент в ході брифінгу. За словами Порошенка, учасники Собору виберуть предстоятеля незалежної автокефальної Православної церкви України, якому Вселенський патріарх і вручить Томос. Він додав, що було зроблено все можливе для надання автокефалії. 1543512197-435

“Москва, держава і російська церква – ФСБшники і церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто в хрестах, хто в лампасах, – не боялися ніякого гріха тільки щоб зірвати це рішення. Але Господь був з нами, тому що ми ведемо правильну боротьбу за нашу незалежність і Томос – це історична подія на цьому шляху”, – додав Порошенко.

За словами радника президента, директора Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленка, Вселенський патріарх Варфоломій передасть Томос про автокефалію особисто обраному предстоятелю УПЦ, тому текст поки не публікується.

“Предстоятель в Стамбулі незабаром після Собору отримає з рук Вселенського патріарха Томос. Саме тому це зараз не є публічним документом, так як його передають обраному предстоятелю”, – пояснив він.

1543499093-9203 За словами Павленка, затверджені пропозиції до статуту церкви були підготовлені на підставі положень Томосу і будуть представлені на розгляд Собору в грудні. Так, на Об’єднавчому соборі у присутності екзарха Вселенського патріархату фіксуватиметься об’єднання трьох церков – Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та частини Московського патріархату. Також буде обраний предстоятель церкви, який вирушить до Константинополя для того, щоб отримати Томос. 1543499093-7282

1543499093-1584

Як повідомляв OBOZREVATEL, 11 жовтня Вселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнані канонічними, а анексія Київської метрополії Російською православною церквою в 1686 році – незаконною.

РПЦ виступила проти такого рішення Константіпоноля і в якості протесту 15 жовтня розірвала відносини із Вселенським Патріархатом.

В Константинополі вже оголосили, що українська автокефальна церква буде називатися “Православна церква в Україні”.

Джерело: Обозреватель

One thought on “Новини України: Вселенський патріархат затвердив текст Томосу і статуту Української церкви

  1. Ну вот теперь заживем! Как в Эвропе! Наконец-то сбросили 300-летние оковы рабства! Сейчас экономика попрет! Все разбогатеем!!! Майдан перемог!!! СЛАВАУРКАИНЕ! ГЕРОЯМСАЛА!

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s