У Марганчан мер Жадько відібрала дуже гарне свято…

DSC_0598
Марганецкий очевидец

Як ми писали раніше, на 40-річчя Марганця, був названий теплохід ім’ям нашого міста. А на 50-річчя була проведена велика підготовка до свята. Всі жителі активно взяли участь у цій події. Наприклад, в газеті “Шахтар Марганця” того року, була ціла стаття “Зелений панцир” журналіста М. Лещенко, присвячена загальному озеленінню:

DSC_0519
Марганецкий очевидец

У 1954-1958 рр. з’явилося 33 нових вулиці. На вулицях, в парках і скверах, на присадибних ділянках було висаджено понад 100 тисяч дерев і кущів, за період з 1958 по 1967 рр. ще стільки ж.
Марганець переважно прикрашають сріблясті тополі, каштани, липи, ясени. Часто трапляється і старожителька південних країв – біла акація, а також берези та плакучи верби тощо.
Троянд у місті взагалі останнім часом з’явилося багато… Всього налічується 57 тисяч кущів, тобто по кущу на кожного мешканця.
В ювілейному році на вулицях міста було посаджено 24 тисячі дерев і кущів, майже 3 гектара квітів, 20 тисяч кущів троянд, проведена велика робота по наведенню чистоти і порядку на подвір’ях, у під’їздах будинків. До важливої справи жінки активістки залучили піонерів і школярів, організували “зелений патруль” по охороні дерево-насаджень.

“Шахтар Марганця” 1988 р. М. Лещенко

DSC_0692
Марганецкий очевидец

Хто б міг подумати, що через 30 років, нікопольчани, за великі гроші почнуть знищувати не ними і не для них посаджені дерева.

ХАБАРНИКІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ!!!

DSC_0526
Марганецкий очевидец

В давнину дніпровські плавні, котрі запорожці називали “Великим лугом” починались десь за порогами і простягалися вниз течією Дніпра до Нікополя, а звідти – аж до Херсона. Від Дніпра в напрямку до нинішнього нашого міста – на цілі кілометри.
Чого тільки не було в отих плавнях: деревини і паші для худоби, звірів і птахів. В численних річках і озерах на острівцях – сила-силенна риби. Іноземці, спеціалісти і мандрівники 16-17 століття Лесота і Боплан у своїх книгах розповідали, що запорожці на Дніпрі, його притоках та рукавах ловили не лише сазанів, линів, лящів, плотву, судаків, а й стерлядь та осетрину. А що вже тих ягід було – то хоч граблями горни.
Всі ці щедроти дніпровських плавнів доводилося бачити і мені. Навіть у тяжкі повоєнні роки (в кінці сорокових і на початку п’ятдесятих років) на базарі можна було купити сома чи щуку метрового розміру за порівняно невелику ціну і не знали тоді марганчани скрути в овочах і фруктах. На галявинах, що звільнялися майже в кінці травня від паводкових вод, садовили городину і збирали високі врожаї, бо наносна земля (мул) щедро родила. Посадять було відро картоплі такої як горох, а зберуть по 20 і більше.
Тепер залишки колишніх плавнів перетворено у приміську зелену зону. Вона стала улюбленим місцем відпочинку. В ній знаходиться туристська база, піонерські табори. Тут же, поряд, на березі моря, яку у п’ятдесятих роках і поглинуло оту красу – пляж та човнева станція на 400 човнів. В перспективі вона розшириться до 800-900 човнів.

“Шахтар Марганця” 1988 р. М. Лещенко

А що зараз? Міські чиновники, користуючись нагодою заробляють на “чистці” річок.

SOS! На Дніпропетровщині відмили бюджетні кошти на кілька десятків мільйонів ₴, а проблеми підтоплення так і не вирішено!!!

37526069_1293725157396962_9061327451967193088_n
Марганецкий очевидец
DSC_0661
Марганецкий очевидец
DSC_0673
Марганецкий очевидец

У 1988 році, на святкування Дня міста, були запрошені відомі артисти естради – Назарій Яремчук, Василь Зінкевич й Микола Кондратюк. Свято пройшло в яскравому українському стилі на Центральному стадіоні. У ньому брали участь всі, кожне підприємство готувало своє привітання. Було подаровано багато подарунків і вручені нагороди за заслуги перед містом.

DSC_0606
Марганецкий очевидец
DSC_0643
Марганецкий очевидец
DSC_0626
Марганецкий очевидец
DSC_0636
Марганецкий очевидец
DSC_0624
Марганецкий очевидец
DSC_0650
Марганецкий очевидец

У тій же газеті, той же журналіст Лещенко написав свої мрії щодо Марганця в публікації “Погляд у майбутнє”. І ось на дворі 2018 рік. І не одне з його побажань так і не було втілено в життя…

Який він завтрашній день міста? В уяві бачу новий житловий масив у західному районі. В ньому мешкатимуть робітники заводу робототехнічних комплексів. Виростуть багатоповерхові житлові будинки і на південь та на схід від башні, на місці нинішніх фінських будинків споруджених незабаром після війни з однією метою – якнайшвидше дати людям притулок, яких війна залишила без даху над головою. Оселі зводитимуться скрізь, де є хоч невеликі клапті незайнятої землі, в тому числі і по вулиці Радянській. Згідно генерального плану забудови міста відбудуться й інші зміни. Скажімо в майбутньому скоротиться шлях в Дніпропетровський аеропорт. До нього можна буде дістатися з допомогою вертольоту і літака малої авіації. Сьогодні ми добираємося з Марганця в Городище і навпаки неблизьким шляхом, схожим на гігантську деформовану підкову. У майбутньому передбачено відкриття іншого, у кілька разів коротшого. Врешті-решт підуть із станції Марганець поїзди з кормодріжджами, завод по виробництву яких споруджується з великими потугами. Але Марганець і далі славитиметься своєю основною продукцією – марганцем; перед якими часом темніють і незчисленні злитки золота у сховищах американських магнатів.

“Шахтар Марганця” 1988 р. М. Лещенко

DSC_0693
Марганецкий очевидец
DSC_0541
Марганецкий очевидец
DSC_0543
Марганецкий очевидец

Як ми зазначали раніше: Чергове засідання виконавчого комітету м. Марганець 28.02.2018 р. без коментарів… наша міська влада, а саме мер Олена Жадько вирішила без обговорень з громадою, разом із кишеньковими депутатами, здивувати всіх містян та відсвяткувати 80-річчя м. Марганець на два місяці раніше, в день сонячного затемнення, в п’ятницю 13, разом з Днем Металурга.

3 thoughts on “У Марганчан мер Жадько відібрала дуже гарне свято…

  1. Автор, а как же “останне прощевання з рядяньским минулым”? А как же декоммунизация?!

    Це зрада зрадная!!! Слава Украине!

  2. нет после этого хочеться сказать- Всех пи—–ов с Никополя вон с марганца ! едьте и уничтожайте свой город ! Или там Вам дали по рукам! А тут 3 старушки под окном -языком лялякали! поболтали! поболтали-город марганец просрали!

  3. Отличная статья. После нее хочется сказать “Слава Советской Украине! “Позор нынешней власти, которую привели американські магнати.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s