Дозволити руйнацію підприємства Марганецьводоканал з боку міської влади обласна рада не може…

19554768_1680426835369848_230105251708172062_n
Марганецкий очевидец

Всі мешканці міста Марганця та прилеглих населених пунктів Томаківського району відчули на собі, що з середини квітня поточного року було змінено тарифи на послуги місцевого водоканалу. Різке підвищення ціни на послуги водопостачання та водовідведення стало прямим наслідком бездіяльності міської ради та колишнього менеджменту водоканалу. З метою виведення підприємства із кризи заступником голови обласної ради Валерий Безус (Valeriy Bezus)

320746_2099352095339_1523286344_n
Марганецкий очевидец

у грудні минулого року було ініційовано зміну керівницва водоканалу. Настав час оцінити ефективність вжитих заходів з цього приводу. Саме питанням ефективності витрати коштів, які заробляє Марганецький водоканал і була присвячена виїзна нарада, яку 1 червня провів Валерій Безус із керівництвом Марганецького водоканалу.
Під час наради заступник голови ДОР зазначив, що водоканал під новим керівництвом вперше за кілька років показав відносно позитивний підсумковий результат операційної діяльності. Також підприємство за останні півроку вийшло на повну поточну сплату заробітної плати і податків, майже повністю сплачується спожита електроенергія, а після виплати підприємству компенсації від держави деяке відставання і за цим показником буде ліквідовано. Нарешті, у водоканалі розпочато системну роботу із стягнення простроченої заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення. Окрім роботи з абонентами щодо оплати нарахованих послуг, абонентська служба розпочала роботу, яка дає можливість виявляти крадіжки води по мережах і вже знайшла низку незаконних підключень. Такі методи дозволяють лише в одному випадку донарахувати до сплати додатково майже 20 тис. грн.
Однак на колектив підприємства чекає ще багато роботи. Було наголошено на необхідності постійного моніторингу кредиторської заборгованості та на вжитті заходів для поступового її зниження, планування якого стало можливим завдяки прийняттю нових тарифів. В процесі наради спливли на поверхню і негативні факти “хазяйнування” минулого керівництва водоканалу.

IMG_5025
Марганецкий очевидец

Перевірка Державної фіскальної служби виявила значні порушення з нарахування та сплати податків. Через порушення у сплаті податку на доходи фізичних осіб у період з 01.07.2013 по 30.06.2016 підприємству було донараховано податку разом із штрафними санкціями більше 5 млн. грн. Для порівняння, середньомісячний чистий дохід підприємства з надання послуг водопостачання та водовідведення всім категоріям споживачів у першому кварталі поточного року склав 3,3 млн. грн. З огляду на виявлені факти, новому керівництву підприємства запропоновано вивчити результати господарювання своїх попередників, та в разі необхідності одразу звертатися до правоохоронних органів аби повернути хоча б частину втрачених підприємством коштів.
Обговорювалось також питання запитів Марганецької міської ради на передання водоканалу в управління від обласної ради до м. Марганця. Керівництво водоканалу зазначило, що такі дії місцевої влади дуже негативно впливають як на колектив підприємства, який знаходиться у “підвішеному стані”, так і на мешканців міста. Оскільки міська рада метою своїх дій вважає зниження тарифів, деякі абоненти водоканалу відкладають свої розрахунки за спожиті послуги до “кращих часів”. При цьому якихось економічних обґрунтувань для можливості зменшення тарифів Марганецька міська рада не надає.

Jadko
Марганецкий очевидец

Важливо, кошти в міському бюджеті і бюджетах населених міст Томаківського району на компенсацію різниці між собівартістю послуг і можливою економічно необґрунтованою ціною їх надання не передбачено. Виходячи із наявних джерел фінансування місцевих бюджетів, передбачити такі кошти неможливо.
Окрім всього вищезазначеного на нараді розглянули можливість зменшення видатків підприємства у першу чергу за рахунок підвищення його енергоефективності. Такі заходи дозволять вивільнити кошти підприємства для поступового зменшення простроченої кредиторської заборгованості, яка з’явилася через невідповідність тарифів, що діяли на послуги підприємства з собівартістю їх надання. Фахівці водоканалу запропонували декілька проектів, які вже пройшли попереднє оцінювання, і звернулися з проханням розглянути можливість їх фінансування з обласного бюджету, оскільки видатки на них в тарифах водоканалу не передбачені, а місцевий бюджет не має відповідних надходжень. З питань інвестицій було прийнято спільне рішення стосовно розробки єдиної інвестиційної програми на підприємстві та проведення роботи щодо її включення в обласні програми “Питна вода Дніпропетровщини на 2006 – 2020 роки” та програму з надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Дніпропетровської області, на 2013 – 2018 роки.
Також було відзначено негативний досвід управління міської ради м. Марганця місцевого підприємства теплопостачання, що призвело до повної руйнації цієї системи в місті. Дозволити руйнацію системи водопостачання та водовідведення обласна рада не може.
З огляду на важливість збереження позитивної динаміки, що з’явилася у роботі підприємства та з метою контролю ефективності використання майна спільної власності територіальних громад Дніпропетровської області, ситуацію щодо роботи Марганецького водоканалу Валерій Безус взяв під особистий контроль.

Джерело: Управління житлово-комунального господарства та комунальної власності ДОР

Реклама

Дозволити руйнацію підприємства Марганецьводоканал з боку міської влади обласна рада не може…: 18 комментариев

  1. Сегодня, 22.09.2017 г. перед профилактическим отключением водоснабжения на сутки решил запастись водой. В качестве эксперимента профильтровал.
    Полюбуйтесь: http://picua.org/?v=2017-09-23_0vcfcry0xq6lpi1k3dik8lvpo.jpg
    И это профильтровано всего два литра самой дорогой в Украине воды !!!
    Хочется спросить у местных властей и работников ВОДОАНАЛА, а вы там, часом, не охренели ?

  2. Тварь Жадько. Дали бы команду я бы тебя разорвал в клочья. Просто дают тебе шанс всё исправить, но ты даже и не хочешь . Ещё не много и твой конец близок.

  3. Щось я не дуже розумію, сміття по 4,50 не сподобалося, воду міська влада хоче зробити дешевше — теж не так. Ваш сайт за містян чи проти?

  4. А что это за пародии с чисткой речки Томаковки, её маленькой части, под мостом в Марганце ,Результат показан на МОРДЕ жадько Что же мы позволяем этой шаромойке жадько творить с нашим городом Долго же мы её терпим,Но конец её деяниям скоро придёт НЕ успеет она убежать с награбленым

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s