Духовне віче з нагоди 20-ліття відродження УПЦ КП…

0_1622b5_fab68f9b_orig-width1936-height1296-border0-titledsc_0175
Марганецкий очевидец. Фото: Володимира Садикова

З благословення Преосвященнійшого Симеона Єпископа Дніпровського і Криворізького у Нікополі відбулось Духовне віче з нагоди 20-ліття відродження Української Православної Церкви Київського Патріархату!
На урочистий захід з єпархії прибув голова єпархіального відділу співпраці з військовими формуваннями, патріотичного виховання та капеланського служіння — протоієрей Димитрій Поворотний, благочинний Марганцю – протоієрей Тимофій Редько, викладач Дніпровської духовної семінарії священник Вадим Поддубський та дніпровський відомий волонтер Олег Тютюнник.
Висловлюю особливу подяку Голові Нікопольської районної державної адміністрації Олегу Володимировичу Кириченку, якого було відзначено церковною нагородою, дякую Голові міста Андрію Петровчиу Фісаку за допомогу у наданні великого залу в НКДЦ.
Особливо приємно було зустрічати наших друзів воєнкома Генадія Анатолійовича Тарасюка зі своїми помічниками і представників обох військових частин.

Під час Духовного віче настоятелю храму СВ. Апп. Петра і Павла м. Марганець та капелану, о. Тимофію було вручені Грамота «За вагомий особистий внесок, за активну громадську позицію в підтримці збройних сил України» та Орден «За вірність народу України».
На сьогодні в місті 4 храми, Свято — Покровський по вул. Пилипа Орлика, 2, Свято – Троїцький по вул. Серова, 23 і преп. Іоана Дамаскіна по Лапинській біля ЛДЦ і зараз зареєтрована ще парафія святого праведного Петра Калнишевського на честь загиблих воїнів АТО.
У місті діє один чоловічий монастир на честь преп. Паісія Величковського. Штат духовенства Нікопольського благочиння складає: 6 священиків, 2 диякони, 1 монахиня.
На сьогодні в нашому місті і районі нема жодного типового храму, а богослужіння звершуються у пристасованих приміщеннях.
Під час війни Покровський храм став волонтерським форпостом для відправки допомоги із Нікополя в зону АТО.
На сьогоднішньому віче ми будуємо духовну архитектуру майбутнього бачення розвитку УПЦ КП в місті і районі.
З давнини так склалось, що у важкі економічно – скрутні часи люди будували не свої будинки а храми.
Ми віримо що з Божою помічю та небайдужістю до цього мешканців міста ми найближчим часом відродимо Українську Церкву в Нікополі!

Благочинний Нікополя та району УПЦ Київського Патріархату — ієромонах Меркурій