Ми маємо почути людей, які працюють на землі…

0_161caa_791e36_orig-width634-height423-border0-titlerostki
Марганецкий очевидец

Ухвалення законопроекту №4010а щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзису) суперечить інтересам дрібних сільгоспвиробників та сільських мешканців. Про це заявив народний депутат України від Дніпропетровщини Валентин Дідич під час парламентських слухань «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі» в Києві.
Законом, зокрема, пропонується укладати договори емфітевзису за результатами аукціону, до якого допускаються фізичні та юридичні особи, а переможцем визнається той, хто запропонує найвищу ціну. Валентин Дідич наголошує на тому, що за таких умов селяни не зможуть конкурувати з великими агрохолдингами. Крім того, законопроект передбачає, що емфітевт зможе продавати право користування чужою землею, здавати його в оренду, передавати в заставу чи у спадок, що може призвести до повного заволодіння земельними ділянками тими, хто ними користується.
На думку народного депутата Валентина Дідича, українська модель обігу сільгоспземлі має гарантувати доступ до неї насамперед сільським мешканцям, які на ній працюють та отримують з цього доходи. В цій моделі важливо передбачити систему захисту прав власності на земельні ділянки. Крім того, держава має подбати про вільний доступ селян до фінансових та матеріально-технічних ресурсів, забезпечити їм конкретні можливості для виходу на ринки збуту.
«Ми маємо почути людей, які працюють на землі, та захистити їх і національні інтереси України, не допустивши продажу землі сільгосппризначення», – наголошував народний депутат Валентин Дідич.

Джерело: Громадськість Тв