“Українське слово” підтримує Марганецьку бібліотеку

0_161517_a38a7b66_orig-width2100-height1500-border0-titleus3small
Марганецкий очевидец

Хвиля обурення через скандальне закриття бібліотечної філії №2 в нашому місті стрімко поширюється через ЗМІ по всій країні. Тепер про це можна прочитати і в популярному виданні: “Українське слово”.

Представники марганецького осередку «Стоп корупції» звернулись до голови Дніпропетровської обласної адміністрації Валентина Резніченка через безлад у комунальній сфері міста та корупційні дії з боку керівництва Марганця.

Подробиці повідомили активісти проекту.

«Ми звернулись до губернатора Дніпропетровщини з проханням втрутитись у ситуацію, яка склалася в місті. До ГО «Стоп корупції» м. Марганець звернулись небайдужі громадяни стосовно безладу в комунальній сфері та корупційних діянь з боку керівництва міста. Так нашому осередку містянин Євген Лисак надав відео із зафіксованими порушеннями в роботі комунальників під час укладання асфальтового покриття на центральній вулиці міста, сміттєві звалища у житлових районах та міні-котельні непридатні до запуску в експлуатацію.

Асфальтове покриття кладуть з порушеннями технологічних норм у невідповідні погодні умови. Матеріал укладають в один шар, рештки викидають на узбіччя, комунальники не прибирають старі бордюри та щоразу під час так званого ремонту дороги звужують проїжджу частину без погодження з відповідальними за цю сферу підрозділами поліції. Слід також зазначити, що цей проект реконструкції дороги не погоджений з іншими комунальними підприємствами і не проведені винесення або заміна комунікацій, розташованих під дорогою. Вже є факт порушення нового укладеного покриття через аварію водопровідної мережі», – зазначають активісти.

Окрім того, серед житлових будинків складують зрубані насадження, сміття звалюють в купи, які не вивозять по півроку.

«Міський голова Марганця Олена Жадько одноосібно, без проведення обговорень з територіальною громадою міста, ухвалила рішення про відключення міста від системи централізованого теплопостачання. Під виглядом даної реформи фірми, наближені до мера, шахрайськими методами, незаконно, повирізали металеві теплотраси, пограбували котельні, при встановленні електроопалення в квартирах грабують неосвічених громадян шляхом встановлення неякісного обладнання та замінюють електролічильники без відповідної документації! За свої послуги фірми беруть з громадян кошти.

Окрім того, міні-котельні, які мають забезпечувати теплом об’єкти інфраструктури, досі не введені в експлуатацію. Значна кількість об’єктів інфраструктури досі не опалюється – а це і дитячо-юнацькі спортивні школи, музична школа, професійно-технічний ліцей та гуртожиток, управління пенсійного фонду, управління соціального захисту населення, суд, прокуратура, БТІ, всі бібліотеки міста, кінотеатр «Дніпро», палац культури, управління освіти – і все це не зважаючи, що опалювальний сезон офіційно розпочався з 18 жовтня! А в більшість шкіл міста опалення надано лише з 1 січня!

Це все попри те, що місцева влада Марганця обіцяла перевести містян на автономне теплопостачання ще до початку опалювального сезону.  У патовій ситуації у сфері ЖКГ містяни вбачають бездіяльність та корупційну складову з боку відповідальних за цей напрямок чиновників міської ради. Окрім того, усі порушення та використання бюджетних коштів на неякісні роботи та послуги відбуваються з відома очільниці Марганця», – додають стопкорівці.

У зв’язку з тим, що не було попередньо посилено електромережі, є випадки постійного відключення електрозабезпечення більшості районів міста. Посилення електромереж будинків Жадько вимагає проводити коштом громадян, при цьому заявляє, що на ці роботи кошти виділені з бюджету Дніпропетровської обласної ради, зазначають активісти.

З цього приводу небайдужі жителі міста разом з ГО «Стоп корупції» м. Марганець звертались до Президента України П.О.Порошенка й отримали відповідь від Першого заступника Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчука, що звернення надіслано до Дніпропетровської обласної державної адміністрації для невідкладного розгляду та вжиття необхідних заходів реагування та інформування про результати. Але станом на 10 січня ніяких відповідей досі не надійшло і містяни не бачать ніяких зусиль стосовно вирішення цього питання, додали активісти.

Також є багато інших фактів протиправної діяльності мера міста – один із яких це закриття бібліотечної філії №2 без погодження з Міністерством культури. Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні – це дієві центри просвітництва і чи не єдині на місцях культурно-освітні майданчики об’єднання місцевої громади. В той час, коли під патронатом Марини Порошенко в інших містах відкривають бібліотеки – в нашому закривають, напевно для подальшого збагачення! Серед працівників бібліотечного фонду впевнено поширюється інформація про закриття наступної дитячої бібліотеки. А власне бібліотека, вважає мер Марганця, — не рентабельна, навіть якщо вона має 3600 читачів, а серед них — 600 дітей і 1000 – молодь.

Особливо обурює в цій ситуації ще й те, що чимало авторів та громадських активістів власним коштом, і ось уже постійно, поповнюють бібліотечні фонди місцевих бібліотек на Сході країни — натомість на місцях спостерігається ганебна практика знищення українських закладів культури при цьому не виділяється жодної копійки на розвиток бібліотек міста.

«Не зважаючи на викладене та керуючись Законами України, вимагаємо створити міжвідомчу комісію із залученням правоохоронних органів та провести перевірку викладених фактів і притягти винних до відповідальності», – резюмують представники марганецького міського осередку ГО «Стоп корупції».

“Стопкор”

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПИСЬМЕННИКІВ, БІБЛІОТЕКАРІВ, НАУКОВЦІВ, ОСВІТЯН, ЖУРНАЛІСТІВ, ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ ТА АКТИВІСТІВ

До Міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука

Відомі громадські діячі, освітяни, бібліотекарі, письменники, журналісти, науковці та активісти звертають Вашу увагу, шановний Міністре, на кричущий факт продажу бібліотеки № 2 в місті Марганець Дніпропетровської области. Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні – це дієві центри просвітництва, і чи не єдині на місцях культурно-освітні майданчики для місцевої громади. Однак, тривожна інформація, що надходить до нас із ЗМІ, сигналізує про можливий злочин, коли у місцевої громади без публічного обговорення забирають можливість читати і контактувати зі світовим культурним надбанням через   спеціалізований інтернет-центр: «20 листопада 2016 року мер міста Марганець Олена Жадько, яка представляє «Опозиційний  блок», поставила  питання  щодо продажу будівлі бібліотеки №2 на голосування, і більшість депутатів Марганецької міської ради проголосувала за її закриття. На тій же сесії мер міста і 18 депутатів проголосували за підвищення собі заробітної плати удвічі та виписали новорічну премію в розмірі 100% від зарплати». Зважаючи на очевидне беззаконня, звертаємось до Вас, Євгене Миколайовичу, із закликом – втрутитись у це безчинство, допомогти шановним депутатам гідно вийти з цієї ситуації, як-от: скасувати ганебне рішення, вибачитись перед бібліотекарями, а разом водночас зменшити власні спожи-вацькі апетити і на так звану «новорічну премію» придбати книги для міської бібліотеки №2. Особливо обурює ще й те, що чимало авторів та громадських активістів власним коштом, і ось уже постійно, поповнюють бібліотечні фонди на сході країни – натомість на місцях спостерігається ганебна практика знищення українських закладів культури. Цю бібліотеку ми готові взяти під свій патронат. З повагою:

  1. Лук’яненко Роман, координатор Марганецького осередку ГО «СТОПКОРУПЦІЇ»
  2. Марія Морозенко, голова Творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ.
  3. Оксана Кротюк, письменниця, член НСПУ.
  4. Ярослава Музиченко, журналістка.
  5. Наталка Поклад, письменниця, член НСПУ.
  6. 6. Марина Зеленюк,кандидат біологічних наук.
  7. Микола Владзімірський, журналіст.

Всього – 204 підписи

0_161516_c5a12b6_orig-width3128-height4557-border0-titleus3
Марганецкий очевидец

Джерело: Українське слово

3 thoughts on ““Українське слово” підтримує Марганецьку бібліотеку

  1. У жителей Марганца и конкретнее, ворошиловцев, осталось не так много счастливых моментов! Единственную отраду в жизни-прийти в родную библиотеку,где тебя встретят отзывчивые библиотекари, взять из богатого фонда книгу для чтения,этого лишают нас. Очнитесь, у власти стоящие!

  2. СПАСИБО ВАМ КТО НЕ БОИТСЯ ЭТИХ ТВАРЕЙ , А ЖАДЬКО ЭТО Ш А В К А И ЕЁ НАДО ПРЕКРАТИТЬ КОРМИТЬ С ДЕНЕГ ГОРОДА ДЕЛО НАШЕ ПРАВОЕ И СКОРО ГОРОЖАНЕ ВЗДОХНУТ БЕЗ ЭТОЙ ВОНЮЧКИ ЖАДЬКО

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s