КОМАНДА «СТОП КОРУПЦІЇ» ЗВЕРНУЛАСЬ ДО ГЕНПРОКУРОРА ЛУЦЕНКА ЧЕРЕЗ ЗАЛЯКУВАННЯ АКТИВІСТІВ ПРОЕКТУ У МАРГАНЦІ

0_159e0b_a7347f0c_orig-width900-height599-border0-title72083-alt72083
Марганецкий очевидец

Команда ГО «Стоп корупції» на чолі з головою правління Тарасом Лиликом підготувала колективне звернення Генпрокуророві Юрію Луценко через систематичне залякування, погрози на адресу активістів та перешкоджання професійній діяльності журналістів проекту у Марганці.

Так у травні під час зйомок розслідування про місцеву сміттєву мафію, у якій фігурує місцевий депутат Олександр Бондаренко та його брат-бізнесмен Віталій, останній накинувся на журналістку проекту Лілію Ткачук та пошкодив відеокамеру.

У серпні під час засідання земельної комісії у виконкомі Марганця, депутат від ВО «Батьківщина» Олександр Бондаренко погрожував журналістові «Стоп корупції» Володимиру Садикову. Після цього інциденту депутат перестрів журналіста разом із дружиною та дочкою у середмісті та погрожував фізичною розправою.

Днями голові місцевого осередку «Стоп корупції» Сергієві Хникіну, який проводив розслідування у сфері землі та вивезення муніципального сміття, спалили гараж разом з автівкою.

У місті вже відкрито три кримінальні провадження за заявами представників проекту.

Голова правління ГО «Стоп корупції» Тарас Лилик уже передав звернення заступниці Генпрокурора Луценка Анжелі Стрижевській.

У зверненні представники «Стоп корупції» зазначили наступне:

Шановний Юрію Віталійовичу!
Боротьба з корупцією, невиправданою бездіяльністю та байдужістю державних чиновників нині є чи не найголовнішим внутрішнім викликом для нової України.
Завданням нашого громадського об’єднання є боротьба з проявами корупції, сприяння у притягненні державних посадовців, які своїми діями або бездіяльністю порушують вимоги законодавства України (і не тільки антикорупційного), до встановленої законом відповідальності, допомога у захисті прав та охоронюваних законом інтересів громадян.

Важливим аспектом роботи нашої Громадської організації є висвітлення розслідувань, проведених активістами проекту, у місцевих та загальнодержавних засобах масової інформації.

Задля цього за нашого сприяння на загальнодержавному телеканалі «5 канал» виходить щотижнева програма журналістських розслідувань «Стоп корупції».

У зв’язку з проведенням представниками Громадської організації «Стоп корупції» журналістського розслідування, звертаємося до Вас щодо фактів грубого,систематичного та цинічного перешкоджання законній діяльності журналістів та громадських активістів ГО «Стоп Корупції» на території м. Марганець місцевим депутатом від «Всеукраїнського об’єднання»Батьківщина» Бондаренком О.О. та його братом Бондаренко В.В.

Хроніка подій:

1) 24.05.2016 близько 10 год. 50 хв. поблизу будинку за адресою: м. Марганець, вул. Київська, буд. 145 на журналіста ГО «Стоп Корупції» та ТОВ Інформаційного агентства «Стоп Корупції» Ткачук Лілію Ігорівну ( що діють на підставі договору про співпрацю) та відеооператора стався напад, що супроводжувався неадекватною реакція на появу знімальної групи журналістів у фіктивному місці розташування фірми ТОВ «ТАНДЕМ ТРАНС СЕРВІС». Даний напад був вчинений вищезгаданим громадянином Бондаренко В.В., під час інциденту ним була пошкоджена і відеокамера, що за договором оренди є в користуванні ТОВ ІА «Стоп Корупції ТВ» .

Журналістами здійснювалась відео зйомка сюжету щодо корупційних проявів в депутатській діяльності брата Бондаренка В.В., що в першу чергу пов’язана з лобіювання мфінансових інтересів ТОВ «ТАНДЕМ ТРАСТ СЕРВІС» (код 39417836), ТОВ «ЖКП БЛАГОУСТРІЙ» (код 40335542), які з використанням підставних осіб, іноземних фірм здійснюють господарську діяльність в інтересах Бондаренка О.О., отримуючи доступ до освоєння бюджетних коштів завдяки депутатському впливу на прийняття рішень посадовими особами органу самоврядування.
Ткачук Лілією Ігорівною було повідомлено про злочин, шляхом подання офіційної заяви про вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченого ст. 171 КК України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Так, за заявою Ткачук Л.І. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні№120160403300003784 за ч.1 ст. 171 КК України за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Так, в ході досудового розслідування, процесуальним керівником у передбачений нормами КПК України спосіб 21.07.2016 року громадянину Бондаренку В.В. повідомлено про підозру у вчиненні даного кримінального правопорушення та у зв’язку з переховуванням підозрюваного від органу досудового розслідування, Бондаренко В.В. було оголошено в розшук, а кримінальне провадження№120160403300003784 від 24.05.2016 року було зупинено на підставі п. 2 ч. 1. Ст. 280 КПК України.
Як, ми вже раніше зазначали у попередніх зверненнях вищевикладені обставини є відвертим затягуванням розслідування обставин кримінального провадження, адже слід зазначити, що підозрюваний Бондаренко В.В. щоденно дотримується свого звичного маршруту, з’являється на робочому місці та по місцю проживання. Для фіксації цього факту не знадобилось допомоги ані слідчої оперативної групи, ані прокуратури. Так, активістом проекту Хникіним Сергієм Олександровичем ( 21.04.973 р.н. ) був зафіксований підозрюваний ( фото зроблене 05.09.2016 року за адресою: м. Марганець, вул. Київська, буд. 145 – що і було місцем вчинення злочину ) котрий вільно пересувався містом та більш того не переховуючись та не турбуючись про ймовірне затримання.

2) Наприкінці серпня вищезгаданий нами депутат міської ради Марганця (Дніпропетровська область) Олександр Бондаренко ( брат Бондаренко В.В. ) на засіданні земельної комісії мерії почав погрожувати журналісту ГО «Стоп Корупції» Володимиру Садикову, все це відбувалося з застосуванням психологічно тиску та натяками на фізичну розправу над ним. Після закінчення заходу Бондаренко О.О. підійшов до журналіста та продовжив погрожувати через новини, пов’язані із вивезенням сміття у місті. Кричав, що останній не має права його знімати і що (цитата) : « Це зараз смішки, а потім будуть сльози». А 5 вересня, у той час коли журналіст разом із дружиною та донькою прямував у гості до рідних, його наздогнала автівка, з якої вийшов депутат Бондаренко, котрий кричав та звинувачував Садикова у написанні статей про вивезення сміття у Марганці, запевняв, що він жодного відношення до відходів не має. У розмові на підвищених тонах політик намагався усіляко психологічно тиснути на родину журналіста, особливо доньку. Наостанок нагадав, що їм жити в одному місті та можливі наслідки.

Після цих випадків нами були направлені листи до Генеральної прокуратури України та Прокуратури Дніпропетровскої області, проведені публічні акції протесту під Міністерством внутрішніх справ України та під головним офісом «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», а кримінальне провадження №120160403300003784 від24.05.2016 року, поновлено.
Важливо:

Як, наслідок вищезгаданий активіст Хникін Сергій Олександрович котрий зафіксував вільне переміщення по місту Бондаренко В.В., що і стало поштовхом для поновлення кримінального провадження№120160403300003784 отримав низку погроз з боку підозрюваного та його брата. І як результат 25 вересня приблизно о 06:20 ранку в м. Марганець за адресою: вул. Паркова, 3 стався підпал, внаслідок чого були пошкоджені приміщення гаражів, які належать громадянину ХникінуС.О. та Глазкову В.В. Згідно акту про пожежу № 175 від 26.09.2016 року наданого Марганецьким відділеннямГУ ДНС, ймовірно причиною пожежі є підпал невстановленою особою. По факту описаних нами обставин внесені відомості до єдиного державного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження № 12016040330000725 від 26.09.2016 року за ч. 2 ст. 194 КК України ( умисне знищення або пошкодження майна ).
За свідченнями самого потерпілого та враховуючи причинно-наслідковий зв’язок — погрози, що лунали в бік активіста та події, які передували підпалу можливо прийти до логічного висновку про причетність до вчиненого кримінального правопорушення Бондаренко О.О. та Бондаренко В.В., що зазначає і сам потерпілий Хникін С.О.

З вищевикладеного вбачається, що насилля та злочинність котра породжена бездіяльністю правоохоронних органів та завідомим покриванням зловмисників сприяє та може сприяти в подальшому вчиненню нових злочинів. Станом на сьогодні така безкарність, байдужість та не бажання правоохоронних органів працювати за законом, а депутатів працювати на благо України надає змогу і в подальшому зловмисникам порушувати норми Конституції України, ЗУ «Про очищення влади», ЗУ «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

В разі підтвердження викладених нами обставин в діях вищезазначених осіб, а саме депутата Бондаренка О.О. та його брата Бондаренко В.В. містяться ознаки злочину передбаченого ч. 2 Статті 194 КК України, а саме умисне знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом.

Враховуючи викладене та зважаючи на суспільний резонанс справи з метою невідворотності покарання просимо Вас взяти під особистий контроль своєчасність і повноту слідчих дій в рамках кримінального провадження № 12016040330000725 від 26.09.2016 року та посприяти забезпеченню підтримання керівництва держави курсу на свободу та недоторканість слова в України. Про результати розгляду просимо повідомити.

0_159e0c_1ac2d74c_orig-width703-height588-border0-title14520364_1773562706245582_7737806118335176132_n-alt14520364_1773562706245582_7737806118335176132_n
Марганецкий очевидец

Джерело: Стоп корупції

Реклама

КОМАНДА «СТОП КОРУПЦІЇ» ЗВЕРНУЛАСЬ ДО ГЕНПРОКУРОРА ЛУЦЕНКА ЧЕРЕЗ ЗАЛЯКУВАННЯ АКТИВІСТІВ ПРОЕКТУ У МАРГАНЦІ: 4 комментария

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s