Підліткова злочинність…

0_9450
Марганецкий очевидец

Стан підліткової злочинності завжди викликає занепокоєність  та  зумовлює необхідність пошуку нових засобів для її  попередження,  вжиття  додаткових заходів  з боку  державних органів і громадськості,  які  б сприяли поступовому зменшенню злочинних проявів у середовищі  неповнолітніх. Серед загальних заходів профілактики зазначених явищ,  важливе місце посідає процесуальна діяльність органів розслідування, прокуратури і суду, що здійснюють провадження у кримінальних  справах  про злочини неповнолітніх.

Нікопольською місцевою прокуратурою велика увага приділяється злочинності неповнолітніх, яка у порівнянні з дорослою відрізняється високим ступенем активності, динамічністю. Неповнолітні особи, які стали на шлях здійснення злочинів у юному віці, важко піддаються виправленню і перевихованню і являють собою резерв для дорослої злочинності.

Так, 24.03.2016 року Нікопольською місцевою прокуратурою проведено  міжвідомчу нараду керівників виконавчих та правоохоронних органів на якій обговорено стан підліткової злочинності та захисту прав і свобод неповнолітніх, додержання законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед неповнолітніх в м.Нікополі, м.Марганці, м.Орджонікідзе, Нікопольському, Апостолівському та Томаківському районах за 2015 рік. За результатами наради заплановано заходи щодо проведення відповідної роботи, спрямованої на попередження вчинення неповнолітніми злочинів.

Необхідно відмітити, що у 2016 році відбулось зниження кількості фактів,вчинення злочинів неповнолітніми в м. Нікополі, м. Марганці, Нікопольському, Томаківському та Апостолівському районах Дніпропетровської області.

Проте, незважаючи на уповільнення темпів росту злочинності середне повнолітніх, криміногенна ситуація у молодіжному середовищіз алишається непростою.За результатами здійснення досудового розслідування Нікопольською місцевою прокуратурою протягом 5 місяців 2016 року затверджено та направлено до суду 11 обвинувальних актів відносно 11 неповнолітніх.

Крім того, за 2016 рік прокурорами прокуратури підтримано державне обвинувачення у 8 кримінальних провадженнях відносно неповнолітніх, за результатами судового розгляду яких, судом ухвалено 4 обвинувальних вироки, 3 ухвали про застосування примусових заходів виховного характеру та 1 ухвалу про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

З аналізу матеріалів кримінальних проваджень вказаної категорії випливає, що вікові особливості неповнолітніх значно впливають на мотивацію їх вчинків. Такими особливостями є: недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування, вплив на них оточуючих, особливо дорослих осіб та інше.

Нікопольська місцева прокуратура звертає увагу батьків та вчителів на необхідність проведення роз’яснювальних бесід з дітьми щодо суспільно небезпечних наслідків вчинення злочинів та невідворотності кримінального покарання у разі їх вчинення.

Прокурор Нікопольської місцевої прокуратури

Н.Ю. Семенова

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s