Прокуратура інформує…

dsc_0293
Марганецкий очевидец. Фото Володимира Садикова

Розкриття резонансного злочину та призначення справедливого покарання

Прокуратурою м. Марганця Дніпропетровської області підтримано державне обвинувачення в суді в кримінальному провадженні стосовно раніше судимого громадянина України С., який обвинувачувався у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 152 (зґвалтування, вчинене повторно)  та ч.2 ст. 153 (задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднаним з погрозою застосування насильства, вчинене повторно) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що 40-річний чоловік, після звільнення в 2013 році з місць позбавлення волі, належних висновків для себе не зробив і на початку серпня 2015 року повторно скоїв насильницькі злочини проти статевої свободи жінки. Обвинувальний акт відносно злочинця спрямовано до суду 16.11.2015. За принципової позиції прокуратури міста, розгляд обвинувального акту організовано у найкоротші строки.

Вироком Марганецького міського суду від 10.12.2015 громадянина С. визнано винним у вчинених злочинах та призначено  остаточне  покарання у виді 9 років позбавлення волі.

—————————————————————

Представництво прокуратурою інтересів держави

05 березня 2015 року прокурором м. Марганця у порядку господарського судочинства пред’явлено позов у сфері земельних відносин в інтересах держави в особі Марганецької міської ради до ТОВ «АТБ-Торгстрой» про зміну умов договору від 16.05.2007 оренди земельної ділянки площею 0,2231 га.

19.05.2015 господарським судом Дніпропетровської області позов прокурора м. Марганця задоволено.

Рішення оскаржено відповідачем в апеляційному порядку. Однак, 03 грудня 2015 року Дніпропетровським апеляційним господарським судом підтримано принципову позицію прокуратури міста, апеляційну скаргу задоволено лише частково. Внаслідок ефективної роботи прокуратури міста збільшаться надходження до місцевого бюджету з орендної плати земельної ділянки ТОВ «АТБ-Торгстрой».

————————————————————-

Стан протидії злочинності у місті

Прокуратурою м. Марганця у поточному році вжито необхідні заходи, спрямовані на покращення ефективності діяльності прокуратури.

Так, 18.08.2015 проведено координаційну нараду за результатами роботи правоохоронних органів міста у першому півріччі 2015 року. Під час координаційної наради визначено основні проблемні питання в діяльності правоохоронних органів міста та визначено конкретні шляхи їх подолання.

На виконання рішення координаційних нарад прокуратури області та прокуратури міста, у вересні поточного року створено 3 міжвідомчі робочі групи з метою належної та ефективної протидії конкретним видам злочинів, на які необхідно звернути особливу увагу.

У зв’язку з ефективною реалізацією координаційних повноважень та проведенням узгоджених заходів спільно з правоохоронними органами міста, прокуратурі міста вдалось стабілізувати криміногенну ситуацію, однак є деякі проблемні питання, що потребують невідкладного вирішення.

Так, за результатами роботи у поточному році спостерігається зменшення кількості злочинів за всіма показниками тяжкості, а саме: особливо тяжкі на 12,5%, або з 8 до 7; тяжкі на 32,2%, або зі 183 до 124; середньої тяжкості на 23,7%, або з 270 до 206; невеликої тяжкості на 38,5%, або зі 122 до 75.

У структурі кримінальних правопорушень, як і раніше, більшу половину становлять правопорушення проти власності, однак майже на 3% (з 72,6% до 69,9%) зменшилась їх питома вага у порівнянні з показником першого півріччя поточного року.

Вжитими заходами координаційного характеру вдалось зменшити кількість вчинених у поточному році крадіжок (на 31,3%) та грабежів (на 33,3%) у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Крім того, вжитими заходами вдалось значно зменшити кількість вчинених злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Так, у поточному році в 5 разів (з 5 до 1) зменшилась кількість злочинів вказаної категорії, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Майже вдвічі (з 22,6% до 44,4%) збільшилась частка кримінальних правопорушень у яких особам повідомлено про підозру.

Разом з тим, у порівнянні з показником першого півріччя 2015 року, більш ніж на 5% (з 22,1 до 27,4) збільшилась питома скерованих до суду кримінальних правопорушень з урахуванням злочинів минулих років.

Значно збільшився відсоток розкриття кримінальних правопорушень, в яких особам повідомлено про підозру, який складає 57% (у першому півріччі поточного року — 35,2%), що є кращим від середньообласного рівня розкриття, який складає 47,5%. Та відповідно відсоток розкриття кримінальних правопорушень за закінченими кримінальними провадженнями становить 55,7% (у першому півріччі поточного року — 34,8), що також перевищує середньообласний показник більш ніж на 10% (по області — 45,1).

Станом на 09.12.2015 у провадженні СВ Марганецького ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області відсутні кримінальні провадження за фактами нерозкритих умисних убивств, вчинених у поточному році.

Водночас, проблемним залишається питання низької питомої ваги спрямованих до суду обвинувальних актів із загальної кількості закінчених кримінальних проваджень, що становить 7,6% (у першому півріччі — 7,3%). З цього випливає проблема абсолютної більшості закритих кримінальних проваджень із загальної кількості закінчених, що становить 92,3% (у першому півріччі — 92,7%).

Вказане пояснюється наявністю великої кількості дріб’язкових кримінальних проваджень, судова перспектива у яких відсутня, однак підстав для невнесення вказаних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань немає.

 

 

Реклама

Прокуратура інформує…: 2 комментария

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s